F TİPİ KAÇAK AKIM RÖLELERİ

Iskra F Tipi Kaçak Akım Röleleri ; 10 Hertz + 50 Hertz + 1000 Hertz gibi kompozit frekanslardan oluşan artık hata akımlarına karşı koruma sağlamak için tasarlanmıştır.

 F Tipi Röleler gerilim dalgalanmalarına karşı  A Tipi ve AC tipi kaçak akım rölelerinden daha yüksek bir bağışıklık seviyelerine sahiptirler. Dolayısıyla yıldırım kaynaklı gerilim  dalgalanmaları, şebeke gerilim dalgalanmaları , ani aşırı akımların yapmış olduğu gerilim dalgalanmaları vb. nedeniyle rahatsız edici açmalara karşı  yüksek bağışıklığı vardır.

Örneğin yıldırım düştüğü noktadan itibaren 2 km çapta etkili olur. Evlerde veya işletmelerde lambaların ışık değerlerinin azalıp artması gibi gözle görünebilen sonuçlar ortaya çıkar. Yani şebeke geriliminde azalma meydana gelmiştir. Gerilim değiştiğinde frekans değişmiştir. Dolayısı ile etiketinde 50 Hz yazan röleler şebeke frekansı değiştiği için istemsiz açma yaparlar. F tipi röleler bu gibi durumlara karşı yüksek bağışıklık seviyesine sahip olduğundan gereksiz açma yapmazlar. Çünkü çalışma frekansı 50 Hz değil 10 Hz – 1000 Hz arasındadır. Yani gerilim nereye düşerse düşsün frekans değişimlerini algılama özelliği ve karmaşık frekanslara bağışıklığı olduğundan gereksiz açma yapmazlar. Harmonik söz konusu olmadığı her durumda kullanılabilirler.

Kullanım Alanları

  • UPS çıkış prizleri
  • Kombinasyon Prizleri
  • Kaynak makineleri
  • Daireler

Hiç bir  Yardımcı beslemeye ihtiyaç duymazlar. Nötr kullanmayan sistemlerde çalışma özelliğine sahiptirler. Almanya’dan Uluslar arası standartlara göre test ve kalite belgelerine sahiptirler.

Kalite Belgeleri

EAC Sertifikası

https://www.iskra.eu/f/docs/56510/EAC_certificate.pdf

EC Deklarasyon ve Uyumluluk Sertifikası

https://www.iskra.eu/f/docs/56510/EC_Declaration_of_Conformity_for_FI_NFI.pdf

VDE Annex Sertifikası

https://www.iskra.eu/f/docs/56510/VDE_Annex_to_NFI_Certificate.pdf

VDE Sertifikası FI

https://www.iskra.eu/f/docs/56510/VDE_Certificate_for_FI.pdf

VDE Sertifikası NFI

https://www.iskra.eu/f/docs/56510/VDE_Certificate_for_NFI.pdf

EU Deklarasyon ve Uyumluluk Sertifikası

https://www.iskra.eu/f/docs/49073/EU_DofC_NFI_PCB_ant_TC__Metron_2017_1.pdf

ÜCRETSİZ EĞİTİM