KAR4-H HARMONİK FİLTRELİ KAÇAK AKIM RÖLESİ

KAR4-H Harmonik Filtreli Kaçak Akım Röleleri, alçak geçiren harmonik filtre özelliği sayesinde harmonik ve diğer parazit akımlardan etkilenmezler. Özellikle sürücü ve benzeri yüksek harmonik akım çeken cihazlar için ideal üründür.

Dijital ekranından kaçak akım miktarlarını anlık izleyebilirsiniz. Tek gövde de  tekli , 2’li ve 4’lü modelleri vardır.

Örneğin 4 adet farkı çıkışı veya 4 adet makineyi tek bir röle ile birbirinden bağımsız olarak koruma yapabilirsiniz.

Özellikle fiziksel olarak yer problemi olan panolarda ve çoklu motor çıkışına sahip MCC panolarında yüksek avantaj imkanı sunarlar. Data saklama hafızasına sahiptirler.

Röle açma yaptığı tarihi ve saati hafızasında saklı tutar ve ekranından gösterme özelliğine sahiptir.

Mudbus haberleşme özelliğine sahiptir. Scada yazılımlarına Mudbus protokolü ile bilgi akışı sağlayabilirsiniz. Hem kendi üzerinde manuel test reset özelliği hem de uzaktan kontrol için test ve reset özelliği bulunmaktadır. Bu sayede ek olarak acil stop butonları ile birlikte kullanılma avantajı sağlamaktadır.

 

 

KAR4-H HARMONİK FİLTRELİ KAÇAK AKIM RÖLESi ÖZELLİKLERİ

    1. TRMS Ölçüm Özelliği
    2. 30 mA -30 A Arası 1 mA adımlar ile Açma Akımı Ayarı
    3. 20 mS – 10 Saniye Arası 10 mS adımlar ile Açma Zamanı Ayarı
    4. Alçak geçiren harmonik filtre özelliği sayesinde harmonik ve diğer parazit akımlardan etkilenmezler. Özellikle sürücü ve benzeri yüksek harmonik akım çeken cihazlar için ideal üründür.
    5. Çoklu besleme şekline sahip makine ve Ana dağıtım panolarında bir den çok toroid akım trafosu ile bağlanma ve toplayıcı özelliği ile

   Eşsizdir. Beslemelerin çoklu olması , Dağınık ve salkım saçak alması gibi durumların toroid akım trafosu montajını zorlaştıracak etkilerine izin vermez. (Örneğin Bir ana dağıtım panosunun veya büyük güçlü bir makinenin ana şalterinin birbirinden bağımsız 7 adet 3X95+75 kablo ile beslenmiş olması ve  bütün besleme kablolarını içine alacak tek bir toroid akım trafosunun mevcut olmaması durumun da birden fazla toroid ile bağlanıp bu fiziksel problemi ortadan kaldırır )

 

  1. Jeneratör bulunan İşletmelerde , Şebeke ve Jeneratör şalterleri veya kontaktörleri 3 kutuplu seçilerek yapılmış panolara yangın korumaya yönelik kaçak akım rölesi takmak mevcut durumu değiştirmeden mümkün değildir. Şalterleri veya kontaktörleri 4 kutuplu olarak değiştirmeniz , jeneratör ve şebeke nötr hatlarını şalterlere veya kontaktörlere taşımanız , pano bu müdahalelere uygun değil ise panoyu değiştirmeniz gibi çok yüksek maliyetler çıkartır. DLY Serisi kaçak akım röleleri bu maliyetlere girmeden bu tür problemleri kolaylıkla çözer.
  2. Montajları kolaydır
  3. Kuru Kontakları sayesinde farklı gerilim seviyeleri ve farklı kumanda cihazları ile birlikte kullanılabilirler.
  4. Manuel Test Reset Özelliğine Sahiptir.
  5. Uzak kontrol Test ve Reset Özelliğine Sahiptir.
  6. Mudbus haberleşme protokolü ile veri transferi ve sacada programları ile anlık izleme özelliği
  7. Trip durumunda Açma akımı ve Açma zamanını saat ve tarih ile birlikte kaydetme özelliği
  8. LCD Ekran
  9. THD ölçümü
  10. Grafik olarak gösterme özelliği
  11. Kaçak akım miktarının ekranda anlık gösterimi
  12. Alarm atama özelliği
  13. Normal Çalışma , Alarm ve Trip durumlarını 3 farklı renk indikatör ile gösterme özelliği
  14. Raya montajı uygundur.
  15. Toroid  akım trafosu kablosu bağlantısı kopması durumunda veya toroid akım trafosu arıza durumlarını bildirme özelliğine sahiptir.
  16. ( -10) – ( +60) derece çalışma sıcaklığına sahiptir.

DLY-KAR4-H

ÜCRETSİZ EĞİTİM